Trajektorie funkcji pluc i przewlekla obturacyjna choroba pluc

Przy zastosowaniu wartości FEV1 mniejszej niż 80%, większej lub równej 80% wartości przewidywanej wartości wyjściowej oraz obecności lub braku POChP podczas badania końcowego, autorzy identyfikują cztery trajektorie funkcji płuc w funkcji czasu. Zgłaszają szczegółowe statystyki między trajektorią i, z uwagi na skupienie się na POChP, w zrozumiały sposób podkreślają spadki w funkcji płuc.
Tabela 1. Tabela 1. Wybrane cechy uczestników, według przypisanej trajektorii funkcji płuc. Obserwacje z każdej trajektorii są również interesujące (tab. 1). FEV1, który jest normalny przy rozpoczęciu kohorty bez POChP podczas egzaminu końcowego (trajektoria 1) wydaje się uzasadniony. FEV1, który jest normalny lub niski w momencie rozpoczęcia kohorty z towarzyszącą POChP podczas końcowego badania (trajektorie 3 i 4), również bierze pod uwagę dokładny opis autorów przypisanych do trajektorii 4. Długoterminowe zwiększenie o 20% Warto ws pomnieć o FEV1 zgłoszonym dla uczestników trajektorii 2.2 Stabilny stosunek FEV1 do wymuszonej pojemności życiowej (FVC) u uczestników trajektorii 2 (79 ? 12 vs. 76 ? 5) oznaczałby podobny wzrost wartości FVC. Czy autorzy mogą podać drugi wniosek z ich badań?
Mark Moran, MD
55 Orinda View Rd., Orinda, CA.
com
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
2 Referencje1. Lange P, Celli B, Agusti A, i in. Trajektorie funkcji płuc prowadzące do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. N Engl J Med 2015; 373: 111-122
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Hankinson JL, Odencrantz JR, Fedan KB. Spirometryczne wartości odniesienia z próbki ogólnej populacji USA. Am J Respir Crit Care Med 1999; 159: 179-187
Crossref Web of Science Medline
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Moran skupia się na przebiegu FEV1 u uczestników trajektorii 2, osób z małymi płu cami, u których POChP nie rozwinęła się w ciągu około 22 lat obserwacji. Jednak nie zgadzamy się z wnioskami Morana. W tej trajektorii nie było rzeczywistego wzrostu FEV1. FEV1 zmniejszył się bardzo niewiele (około 2 ml na rok, jak pokazano na rycinie naszego artykułu), a średnia FEV1 wynosiła 2,6 litra zarówno na początku, jak i na końcu obserwacji (Tabela 3 naszego artykułu). Wrażenie wzrostu o 20% jest zatem błędne, ponieważ nie można ocenić spadku FEV1 w zależności od wartości procentowej przewidywanej wartości. Innymi słowy, można powiedzieć, że zwiększona FEV1 w procentach przewidywanej wartości w trajektorii między początkiem a końcem obserwacji jest spowodowana tym, że osoby na tej trajektorii traciły FEV1 znacznie wolniej niż byłoby to możliwe. oczekiwane zgodnie z równaniami predykcji dla normalnego FEV1.
Peter Lange, MD, Dr.Med.Sc.
Uniwersytet w Kopenhadze, Kopenhaga, Dania
Piotr. ku.dk
Bartolome Cel li, MD
Harvard Medical School, Boston, MA
Alvar Agustí, MD, Ph.D.
Szpital Kliniczny Barcelona, Barcelona, Hiszpania
Od czasu publikacji artykułu autorzy nie zgłaszają żadnego potencjalnego konfliktu interesów.
[więcej w: ceftriakson, certolizumab, amyloza ]

[patrz też: neurolog na nfz warszawa, poradnia leczenia uzależnień warszawa, wirus jc ]

Powiązane tematy z artykułem: neurolog na nfz warszawa poradnia leczenia uzależnień warszawa wirus jc