Szympans Adenovirus Vector Ebola Vaccine AD 3

Miana glikoproteiny ELISA mierzono w stosunku do dopasowanego do szczepionki gatunku Sudanu w tygodniach 0, 2 i 4, w stosunku do gatunków Zaire (Mayinga) w tygodniach 0, 2, 4 i 8, oraz w stosunku do nowo odkrytego gatunku Zaire szczepu Guinea (Zaire). Gwinei) w tygodniu 0 i 4. Miana ELISA mierzono również przeciwko Zaire (Mayinga) pod kątem trwałości szczepionki w tygodniach 1, 2, 4, 8, 16, 24 i 48. Ocena odpowiedzi komórek T na glikoproteiny specyficzne dla Ebola
Odpowiedzi limfocytów T indukowane szczepionką oceniano za pomocą zakwalifikowanego wewnątrzkomórkowego testu barwienia cytokin, jak opisano wcześniej15. Kriokonserwowane jednojądrzaste komórki krwi obwodowej uzyskane w 0, 2, 4 i 8 tygodniu stymulowano nakładającymi się pulami peptydów pasującymi do szczepionki. wstawki dla glikoproteiny Sudan i Zair i zostały określone ilościowo w celu określenia proporcji limfocytów T CD4 i CD8 całkowitej i pamięci wytwarzającej interleukinę-2, interferon-. lub czynnik martwicy nowotworu (TNF). Uważano, że uczestnicy uzyskali pozytywną odpowiedź, jeśli mieli pozytywną odpowiedź CD4 lub CD8 na pulę peptydów (mierzoną przez interleukinę-2, interferon-. lub TNF) w 2, 4 i 2 tygodniu, w celu oceny indukowanej szczepionki. Reakcje komórek T na pamięć glikoproteinowe, limfocyty T pamięci CD4 i CD8 zidentyfikowano na podstawie ekspresji CD45RA i CD28, a ekspresję ich cytokin oceniono ilościowo.
Ocena serologiczna cAd3 i Ad5
Przeprowadziliśmy test neutralizacji surowicy adenowirusa, aby ocenić miano przeciwciał neutralizujących w celu określenia stanu wyjściowego i wywołanej przez szczepionkę (tydzień 4) neutralizacji cAd3 i ludzkiego Ad5. Wzajemne miana przeciwciał są zgłaszane jako 90% stężenie hamujące (IC90, miano, w którym hamowane jest 90% zakaźności). Test przeprowadzono zgodnie z wcześniej opisanymi metodami
Analiza statystyczna
Wskaźniki odpowiedzi pozytywnej w odniesieniu do rozwoju przeciwciał specyficznych dla wirusa Ebola i odpowiedzi komórek T oraz neutralizacji adenowirusa obliczono wraz z dokładnymi 95% przedziałami ufności. Odpowiedź przeciwciał (EC90) oceniana za pomocą ELISA jest podawana jako geometryczne średnie miano z 95% przedziałem ufności. Dokładny test Fishera zastosowano do porównań między grupami dodatnich współczynników odpowiedzi, test t Studenta dla porównania wielkości odpowiedzi przeciwciał po transformacji logarytmicznej i testu Wilcoxona dla porównania wielkości odpowiedzi komórek T. Związek neutralizacji adenowirusa z przeciwciałami i odpowiedziami komórek T oceniono metodą rangowej korelacji Spearmana. Dane z limfocytów T z testów barwienia wewnątrzkomórkowych cytokin analizowano i przedstawiono za pomocą SPICE, wersja 5.3.21. Inne analizy przeprowadzono za pomocą pakietu statystycznego R, wersja 3.1.1.
Badana populacja
Rycina 1. Rycina 1. Badanie przesiewowe, rejestracja, szczepienia i obserwacja. Grupy i 2 zapisywano sekwencyjnie zgodnie z protokołem zwiększania dawki. Wszystkie dostępne dane z badań i próbki zostały wykorzystane do analizy badań. Ogólnie rzecz biorąc, 100% uczestników ukończyło schemat badania-wstrzyknięcie i 4 tygodnie obserwacji. Jeden uczestnik został stracony do obserwacji po 48 tygodniach. W celu oceny trwałości odpowiedzi po 48 tygodniach oceniano dodatkowych 17 uczestników, którzy otrzymali dawkę cząstek elementarnych 2 × 1011. Skrót cAd3 oznacza adenowirus szympansa typu 3.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka uczestników przy rejestracji. W sumie 20 uczestników zostało zapisanych i zaszczepionych od 2 września do 23 września 2014 r. (Ryc. 1). Populacja badana składała się z 11 kobiet i 9 mężczyzn; średni wiek wynosił 37 lat (zakres od 25 do 50) (tabela 1). W celu oceny trwałości odpowiedzi oceniano dodatkowych 17 uczestników, którzy otrzymali dawkę cząstek elementarnych 2 × 1011.
Bezpieczeństwo szczepionek
Informacje dotyczące lokalnej i układowej reaktogenności były pozyskiwane od uczestników podczas każdej zaplanowanej wizyty. Gdy był obecny, reaktogenność była zwykle łagodna do umiarkowanej. Istnieją dowody na efekt dawki w odniesieniu do stosowania leków do łagodzenia objawów (np. Paracetamolu lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych) i obniżania temperatury ciała (Tabela S1 w Dodatku uzupełniającym, dostępna w). Nie zgłoszono żadnej gorączki po szczepieniu w grupie, która otrzymała dawkę jednostkową 2 x 1010; w grupie, która otrzymała dawkę 2 x 1011 cząstek elementarnych, 2 z 10 biorców szczepionek zgłaszało gorączkę: jeden przypadek gorączki stopnia (temperatura 38,1 ° C) i jedna z gorączki stopnia 3 (temperatura 39,9 ° C). Gorączka rozwinęła się 8 do 24 godzin po szczepieniu, zareagowała na leki przeciwgorączkowe i ustąpiła w ciągu dnia. Nie było poważnych zdarzeń niepożądanych.
Bezobjawowe przedłużone APTT obserwowano 2 tygodnie po szczepieniu u jednego biorcy dawki cząstki 2 x 1010 (APTT, 70,5 sekundy, stopień 4) oraz u dwóch biorców dawki cząstki 2 x 1011 (APTT, 48,4 sekundy i 58,4 sekundy, odpowiednio ocena 2 i ocena 4)
[przypisy: kabiny toaletowe, Kabiny Sanitarne, psycholog dziecięcy ]

Powiązane tematy z artykułem: Kabiny Sanitarne kabiny toaletowe psycholog dziecięcy