Skuteczność czterowalentnej szczepionki przeciwko dengi u dzieci w Ameryce Łacińskiej AD 3

Epizod choroby został sklasyfikowany jako VCD, jeśli jakikolwiek test był pozytywny. W przypadku każdej ostrej choroby przebiegającej z gorączką odnotowywaliśmy objawy kliniczne, wyniki badań laboratoryjnych oraz wyniki badań obrazowych przy użyciu standardowej elektronicznej analizy przypadku. Uzyskaliśmy informacje dotyczące pacjentów hospitalizowanych z dokumentacji klinicznej i zaktualizowaliśmy te informacje w bazie danych do czasu wypisania ze szpitala. Niezależny komitet monitorujący dokonał ślepego przeglądu każdego przypadku na podstawie informacji zawartych w bazie danych i ocenił nasilenie infekcji przy użyciu wcześniej określonych kryteriów (zob. Dodatek dodatkowy) .8,12 Komitet mógłby zwrócić się do śledczych o dodatkowe informacje. Przypadki oceniano pod kątem gorączki krwotocznej denga zgodnie z kryteriami z wytycznych WHO z 1997 r. Z wykorzystaniem programu napisanego przez dział biostatystyki w Sanofi Pasteur.20
Przegląd Komitetu Monitorującego
Komitet monitorujący dane regularnie sprawdzał przypadki dengi i dane dotyczące bezpieczeństwa, w tym wszystkie poważne zdarzenia niepożądane i zgony. Na każde spotkanie niezależny zewnętrzny statystyk, który nie był członkiem komitetu, został oskarżony o przeprowadzenie niezaślepionych analiz i przedstawienie wyników w sposób semiblinded, zgodnie z opracowaniem komitetu, w celu wykrycia sygnału (jak opisano w sekcji Metody w Dodatek dodatkowy). Przez cały okres próbny zewnętrzni statystycy używali niepoprawnego kodu, aby odświeżyć dane. Ten błąd został wykryty na końcu badania, kiedy to komitet dokonał przeglądu prawidłowych niezablokowanych analiz i potwierdził przedstawione tutaj wnioski dotyczące bezpieczeństwa. (Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego procesu, zobacz sekcję Metody w Dodatkowym dodatku.)
Wyniki badań
Pierwszorzędnym wynikiem była skuteczność szczepionki przeciwko objawowemu VCD, niezależnie od ciężkości choroby lub zakażenia serotypu, występująca pomiędzy miesiącami 13 a 25 lat u dzieci, które otrzymały wszystkie trzy wstrzyknięcia zgodnie z protokołem i które nie miały żadnego z odchyleń protokołu w uprzednio określonej liście. (analiza na podstawie protokołu) (patrz Dodatek dodatkowy) .19,20
Drugorzędne wyniki obejmowały skuteczność szczepionki przeciwko VCD spowodowaną przez każdy serotyp, który wystąpił w dowolnym czasie od miesiąca 0 do miesiąca 25 w populacji, która miała zamiar leczyć (tj. Uczestnicy, którzy otrzymali .1 wstrzyknięcia) i skuteczność wobec każdego serotypu w przypadku epizodów występujących od miesiąc 13 do miesiąca 25 w zmodyfikowanej populacji na protokół (tj. uczestnicy, którzy otrzymali wszystkie trzy dawki, niezależnie od odchyleń protokołu). Skuteczność oceniano również w zależności od grupy wiekowej, dengue serostatus w punkcie wyjściowym i kraju w populacji, która miała zamiar leczyć. Ponadto ocenialiśmy skuteczność szczepionki przeciwko ciężkiej dengi (zgodnie z kryteriami komitetu monitorującego dane) i przeciw jakiejkolwiek gorączce krwotocznej dengi (na podstawie kryteriów WHO z 1997 r.), A także liczbę hospitalizacji z powodu VCD. Przeanalizowaliśmy również skuteczność szczepionki między pierwszą dawką a drugą dawką oraz między drugą dawką a trzecią dawką. Przeprowadzono eksploracyjną analizę przeżycia Kaplana-Meiera. Wszystkie poważne zdarzenia niepożądane występujące w dowolnym momencie zostały udokumentowane, ocenione i niezwłocznie zgłoszone komisji ds. Etyki i organom regulacyjnym.
W podgrupie reaktogenności i immunogenności dodatkowe cele miały na celu opisanie immunogenności szczepionki (na podstawie wyników PRNT50) i reaktogenności, w tym oczekiwanego miejsca wstrzyknięcia i reakcji ogólnoustrojowych oraz niepożądanych reakcji niepożądanych po każdej dawce. Wszystkie analizy zostały wcześniej sprecyzowane.
Analiza statystyczna
Oszacowaliśmy, że zapisanie 20 875 dzieci z 2: współczynnikiem przypisań do grupy szczepionkowej i grupy placebo, spowoduje identyfikację 57 przypadków VCD i zapewni moc 90% lub więcej, aby pokazać skuteczność szczepionki więcej niż 25%, zakładając prawdziwą skuteczność szczepionki 70% po trzech wstrzyknięciach, jednostronny poziom alfa 2,5% i dolną granicę 95% przedziału ufności ponad 25%. W tych obliczeniach przyjęliśmy współczynnik rezygnacji na poziomie 20% i chorobowość wynoszącą 0,64%. Przyjęta częstość występowania była oparta na średniej częstości występowania dengi w ciągu 4 lub 5 lat przed naborem, zgodnie z danymi biernego nadzoru dostarczonymi przez gminy, w których przeprowadzono badanie.
Użyliśmy liczby przypadków (tj. Dzieci z jednym lub więcej epizodami VCD), aby obliczyć skuteczność szczepionki przeciwko VCD i skumulowanej osobie narażonej na ryzyko, aby obliczyć gęstość występowania (liczba przypadków na 100 osobolat zagrożonych) w każda grupa.12 Użyliśmy wyżej wymienionej metody do obliczenia skuteczności szczepionki przeciwko ciężkiej VCD lub przeciwko jakiejkolwiek gorączce krwotocznej dengi
[więcej w: naklejka na legitymację, nutraceutyki, usuwanie blizn potrądzikowych ]

Powiązane tematy z artykułem: naklejka na legitymację nutraceutyki usuwanie blizn potrądzikowych