Skuteczność czterowalentnej szczepionki przeciwko dengi u dzieci w Ameryce Łacińskiej AD 2

Szczegóły dotyczące przebiegu i analiz badania zawarte są w protokole, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Sponsor badania, Sanofi Pasteur, zaprojektował badanie, przeprowadził testowanie próbek i przeanalizował dane. Sponsor i badacze byli odpowiedzialni za interpretację danych i pisanie raportu. Badacze byli odpowiedzialni za zbieranie danych. Autorzy zatrudnieni przez Sanofi Pasteur mieli pełny dostęp do danych z badań. Autorzy ci gwarantują kompletność i dokładność danych oraz analiz. Pozostali autorzy mieli dostęp do analiz statystycznych, ale nie do danych z poziomu uczestnika, ponieważ oślepiona faza szpitalna badania jest w toku. Pierwszy szkic manuskryptu został napisany przez medycznego pisarza zatrudnionego przez MediCom Consult przy wsparciu sponsora, a wszyscy autorzy dostarczyli krytyczny wkład dla kolejnych wersji roboczych i zatwierdzili przedłożoną wersję.
Randomizacja i oślepienie
Przydzieliliśmy dzieciom proporcje 2: 1, aby otrzymać trzy dawki szczepionki lub placebo w 0, 6 i 12 miesięcy, przy użyciu interaktywnego systemu odpowiedzi głosowej lub systemu odpowiedzi w Internecie. Randomizację przeprowadzono za pomocą wygenerowanych komputerowo bloków permutowanych po sześć, stratyfikowanych według miejsca badania i grupy wiekowej (od 9 do 11 lat lub od 12 do 16 lat). W każdym kraju, przed wykonaniem zadań w grupie badawczej, dzieci, które zapisano w ciągu pierwszych 2 do 4 miesięcy, przydzielono losowo w stosunku 1: do podgrupy dzieci (reprezentujących 10% uczestników z tego kraju), którzy obserwowano dla reaktogenności i immunogenności (szczegółowe informacje znajdują się w sekcji Metody w dodatkowym dodatku, dostępnym pod adresem). Badacze, uczestnicy, ich rodzice i sponsor nie zdawali sobie sprawy z zadań grupy badawczej. Wstrzyknięcia szczepionki lub placebo były przygotowywane i podawane przez personel, który znał zadania z grupy badanej, ale nie uczestniczył w badaniach.
Interwencje studyjne
Szczepionka badawcza składa się z czterech rekombinowanych wirusów dengi (CYD do 4), z których każdy skonstruowano przez zastąpienie genów kodujących białka nabłonkowe i otoczki wirusa szczepionki żółtej gorączki 17D wirusami dengi typu dzikiego.15,16 Te preparaty były połączone w pojedynczy preparat zawierający 5,0 log10 median komórkowych dawek zakaźnych (CCID50) na serotyp i zostały sformułowane jako proszek i rozpuszczalnik (0,4% chlorek sodu) do sporządzania zawiesiny. Szczepionkę przechowywano w temperaturze od 2 ° C do 8 ° C i rozpuszczono bezpośrednio przed podaniem. Placebo stanowiło 0,9% roztwór chlorku sodu. Dawki szczepionki lub placebo podawano podskórnie powyżej mięśnia naramiennego.
Procedury
Wszystkie dzieci zostały zaplanowane na wizyty w miesiącach 0, 6 i 12 w przypadku szczepień, aw 13 miesiącu w celu kontynuacji i pobrania krwi. Ponadto skontaktowano się z dziećmi przez telefon lub odwiedzili dom w miesiącach 18 i 25 w celu kontynuacji (ryc. S1 w dodatku uzupełniającym). Dzieci w podgrupie reaktogenności i immunogenności zostały zaplanowane na wizyty w miesiącach 1, 7 i 13 w celu oceny, a próbki krwi od tych dzieci uzyskano w miesiącach 0, 7, 13 i 25 i przebadano pod kątem przeciwciał swoistych wobec serotypu dengi. Ocenę tę przeprowadzono w centralnym laboratorium za pomocą testu neutralizacji płytki nazębnej i 50% zmniejszenia liczby łysinek jako neutralizującego punktu końcowego (PRNT50), z wykorzystaniem standardowych procedur operacyjnych.17
Aktywna inwigilacja rozpoczęła się w dniu pierwszego wstrzyknięcia i trwała do 25 miesiąca (ryc. S1 w Dodatku uzupełniającym). Podczas cotygodniowych kontaktów, dzieci lub ich rodzice lub opiekunowie zostali przypomnieni o wizycie lub ośrodku zdrowia w przypadku ostrej choroby przebiegającej z gorączką (temperatura, .38 ° C w .2 kolejnych dniach) i otrzymali termometr i kartę pamięci do rejestrowania temperatury. Karta zawiera instrukcje dotyczące mierzenia i rejestrowania temperatury w przypadku gorączki.
Uzyskaliśmy dwie próbki krwi od każdego dziecka z ostrą chorobą przebiegającą z gorączką, aby potwierdzić obecność dengi: jedna próbka została pobrana w ciągu 5 dni po wystąpieniu gorączki (próbka ostra), a druga próbka została uzyskana 7 do 14 dni później (próbka rekonwalescencji) . W próbkach ostrych wykorzystano zarówno ilościowy test odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy (RT-PCR) w celu zbadania VCD i testu immunoenzymatycznego związanego z enzymem w celu przetestowania obecności antygenu niestrukturalnego białka dengi, zgodnie z zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jak opisano wcześniej8,18,19 (szczegółowe informacje znajdują się w Dodatku Uzupełniającym)
[patrz też: przeszczep chondrocytów, amyloza, Upadłość transgraniczna ]
[więcej w: leukoencefalopatia, fomepizol, otłuszczona trzustka ]

Powiązane tematy z artykułem: fomepizol leukoencefalopatia otłuszczona trzustka