Leczenie zakażenia Sabiá nabytego w laboratorium czesc 4

Jednak wszyscy kontaktowcy zostali powiadomieni o możliwym narażeniu na wirusa Sabiá i zostali zapisani do programu nadzoru medycznego. W ramach programu nadzoru przeprowadzono rozmowy z wszystkimi osobami kontaktowymi, udzielono odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu i dostarczyliśmy próbkę krwi do testów w CDC; sześć tygodni później wypełnili kwestionariusz uzupełniający i dostarczyli drugą próbkę krwi. Kontakty zostały również poinstruowane, aby przyjmowały swoje temperatury dwa razy dziennie przez okres sześciu tygodni i aby monitorowały wczesne objawy choroby. Otrzymali oni numer telefonu, który był obsługiwany przez 24 godziny na dobę przez lekarzy z doświadczeniem w medycynie pracy i chorobach zakaźnych i którzy znali przypadek indeksu. W ciągu 6-tygodniowego okresu obserwacji nie zaobserwowano żadnych objawów sugerujących zakażenie Sabiá w grupie objętej nadzorem; jednakże jeden osobnik miał zespół wirusowy z leukopenią i łagodnym zapaleniem wątroby tuż po zakończeniu sześciotygodniowego okresu obserwacji. Test serologiczny (test immunoenzymatyczny na obecność enzymów) do infekcji arewirusem i test PCR dla RNA wirusa Sabiá były negatywne, a próba surowicy uzyskana podczas rekonwalescencji była również ujemna w przypadku przeciwciał IgM i IgG przeciwko antygenowi Sabiá.
Protokół został wygenerowany w oddziale ratunkowym w celu przeprowadzenia triage i opieki nad drugorzędnymi przypadkami. Plany obejmowały ograniczenie liczby pracowników służby zdrowia, którzy weszli w kontakt z osobami, które mogły zostać wtórnie zainfekowane; natychmiastowe powiadomienie laboratoriów klinicznych, wydział epidemiologii szpitala, państwowy wydział zdrowia i CDC o wszelkich dodatkowych podejrzanych przypadkach; izolowanie innych potencjalnie zakażonych osób w zespole izolacji podciśnienia; a po zapoznaniu się z lekarzem z pacjentem wskaźnikowym klinicznie ocenia takie osoby.
Dyskusja
Opisujemy trzeci potwierdzony przypadek zakażenia wirusem Sabiá. Dwa poprzednie przypadki zidentyfikowano w Brazylii.2 Cztery inne arefowirusy (Lassa, Junin, Machupo i Guanarito) powiązano z chorobą krwotoczną u ludzi.1 Każdy z tych czynników ma wyraźny rozkład geograficzny, chociaż powoduje podobne objawy kliniczne i wysoka śmiertelność.1 Dzikie gryzonie służą jako zbiorniki dla tych arenawirusów; ludzie zazwyczaj ulegają zakażeniu przez kontakt ze skażonymi wydalinami gryzoni. Niewiele wiadomo na temat sposobu przenoszenia wirusa Sabiá lub jego źródła w naturze.
Uważamy, że wirus Sabiá najprawdopodobniej został przekazany badaczowi przez aerozol, prawdopodobnie po otwarciu wirówki wirówkowej i zaobserwowaniu wycieku lub podczas procesu odkażania. 8-dniowy okres inkubacji jest w tym przypadku zgodny z innymi chorobami arewirusowymi (zakres od 6 do 21 dni). 1.3 Zdecydowaliśmy się na wcześniejsze leczenie pacjenta z dożylną rybawiryną, analogiem guanozyny, ponieważ badania kliniczne wykazały, że być skutecznym w zmniejszaniu śmiertelności w gorączce Lassa, jeśli podano ją na wczesnym etapie choroby.5 Klinicznie, nasz pacjent miał doskonałą odpowiedź; w ciągu 48 godzin stał się bezobjawowy i bezobjawowy, w przeciwieństwie do pozostałych dwóch pacjentów z zakażeniem wirusem Sabiá, który miał przedłużony przebieg z objawami krwotocznymi
[podobne: proteza szkieletowa bezklamrowa, olx oddam psa, dyżury aptek kwidzyn ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek kwidzyn olx oddam psa proteza szkieletowa bezklamrowa