Leczenie zakażenia Sabiá nabytego w laboratorium ad 5

Jego ciężka leukopenia i małopłytkowość uległy szybkiej poprawie, a po rozpoczęciu leczenia nie wykryto żadnego wirusa w jego krwi. Uważa się, że łagodna hemoliza wynika z leczenia rybawiryną i jest dobrze opisanym działaniem tego leku. 6. Późny szczyt wartości aminotransferaz, choć nie dramatyczny, był niezwykły, ponieważ był asynchroniczny z wyleczeniem z leukopenii i trombocytopenii. Mogło to być spowodowane niepożądanym działaniem rybawiryny, której wcześniej nie opisano, zakażeniem lub odzyskiem immunologicznym z wirusa Sabiá. Uszkodzenie wątroby i wirusowe zapalenie wątroby opisano w przypadku wirusa Sabiá i innych wirusem inwolucji.1,2 Późna odpowiedź immunologiczna pacjenta, odzwierciedlona przez wykrycie przeciwciał IgG i IgM przeciwko wirusowi Sabiá, mogła zostać zmodyfikowana przez leczenie rybawiryną lub może być reprezentowana przez rybawirynę. naturalna reakcja na infekcję Sabiá. Ponieważ wiele szpitali zostało opisanych wśród personelu szpitala, w którym przebywają ciężko chorzy z infekcjami arewirusowymi, w naszym szpitalu wprowadzono wysoki poziom środków ostrożności, zgodnie z zaleceniami CDC.3. Chociaż rozległe doświadczenie w Afryce Zachodniej z gorączką Lassa wykazało, że uniwersalne środki ostrożności i pielęgnacja przy użyciu środków zapobiegających barierom generalnie zapobiegają przenoszeniu wirusa Lassa w szpitalach, wprowadziliśmy również izolację pod ciśnieniem ujemnym, ograniczyliśmy liczbę personelu szpitalnego opiekującego się pacjentem oraz wymaganego personelu potencjalnie narażonego na działanie aerozoli krwi, aby nosić respiratory o wysokim stężeniu Wydajne filtry cząstek stałych .3,4 Kliniczne próbki laboratoryjne poddano obróbce w celu zminimalizowania narażenia pracowników na działanie aerozolu wirusa, a nie stosowano rutynowego automatycznego sprzętu do próbek chemicznych, chyba że próbka została po raz pierwszy potraktowana Tritonem X-100. Nadzór kontaktowy z obserwacją trwającą sześć tygodni (a także w okresie inkubacji chorób arenaviralnych) nie zidentyfikował przypadków wtórnych.
Naukowcy muszą rozpoznać ryzyko narażenia zawodowego na działanie wirusa Sabiá przez aerozol. Leczenie rybawiryną może modyfikować przebieg kliniczny zakażenia wirusem Sabiá. Chociaż standardowe uniwersalne środki ostrożności mogą być odpowiednie, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się szpitali, należy rozważyć dodatkowe środki ostrożności w zakresie bezpieczeństwa biologicznego, gdy mamy do czynienia z arenawirusami i innymi niebezpiecznymi wirusami, których mechanizmy przenoszenia są nieznane.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni pani Carolyn Karbowski za pomoc w przygotowaniu manuskryptu, doktora Marka Cullena za jego przemyślane komentarze, do dr Petrie Rainey za sugestię leczenia Triton X-100 oraz do szpitala Yale-New Haven pracowników, pracowników laboratoriów i personelu pielęgniarskiego do profesjonalnej opieki oferowanej pacjentowi w nietypowych okolicznościach.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny Wewnętrznej (MB, MR, DG, LD) i jednostki badawczej Yale Arbovirus, Department of Epidemiology and Public Health (RT), Yale University School of Medicine, New Haven, Conn .; Specjalny Oddział Patogenów, Oddział Chorób Wirusowych i Rickettsial, Krajowe Centrum Chorób Zakaźnych, Centra Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta (LA, ASK, CJP); oraz Institut Français de Recherche Scientifique pour le Développement en Coopération, Paryż (JPG).
Prośba o przedruk do Dr. Barry ego w Międzynarodowym Programie Zdrowia, Yale University School of Medicine, 20 York St., New Haven, CT 06504.
[patrz też: dyżury aptek kwidzyn, maczeta allegro, leczenie w czechach na nfz ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek kwidzyn leczenie w czechach na nfz maczeta allegro