Interaktywne przypadki medyczne – nowa funkcja dziennika

Nauczyciele od dawna zdają sobie sprawę, że uczenie się jest lepsze, a retencja poprawia się, gdy materiał edukacyjny jest odpowiedni i angażujący i obejmuje interakcje. Opierając się na rosnącej pojemności środowiska online, z przyjemnością uruchomimy w tym tygodniu nową serię interaktywnych przypadków medycznych. Interaktywne przypadki są rozszerzeniem przypadków klinicznego rozwiązywania problemów, które publikujemy co miesiąc. Artykuły te przedstawiają przypadki kliniczne, które są zagadkami diagnostycznymi. W publikowanych artykułach ekspert dyskusji klinicysty reaguje na sekwencyjne informacje kliniczne w miarę rozwoju choroby, ostatecznie dochodząc do rozpoznania. Interaktywne obudowy są zaprojektowane tak, aby umożliwić czytelnikowi określenie planów diagnostycznych i leczenia. Format podsumowuje spotkanie kliniczne, przedstawiając historię pacjenta z wynikami badania fizykalnego oraz badań laboratoryjnych i radiograficznych.
Pytania wielokrotnego wyboru, przeplatane w każdym interaktywnym przypadku, dotyczą diagnostyki różnicowej i zarządzania. Po dokonaniu wyboru uzyskuje się natychmiastową informację zwrotną, aby wskazać, dlaczego wybrana odpowiedź jest optymalna lub prawdopodobnie nie będzie pomocna. Na zakończenie każdego przypadku użytkownicy są w stanie ocenić ich wydajność w stosunku do swoich rówieśników.
Interaktywne przypadki obejmują filmy wideo i grafiki, które są ściśle związane z pytaniami i celami nauczania. Składniki te mają na celu zilustrowanie patofizjologii choroby, a także informacji diagnostycznych i terapeutycznych. Każdy przypadek przedstawia problemy kliniczne, które wzmacniają proces przemyślanego klinicznego podejmowania decyzji i ilustruje powiązania między patofizjologią a testami diagnostycznymi i terapeutycznymi.
Aby zainicjować serię, Journal nawiązał współpracę z Departamentem Medycyny w Brigham i Szpitalem Kobiet w Bostonie. Interaktywne funkcje online podlegają tak samo rygorystycznemu procesowi recenzowania, jaki jest stosowany w artykułach Journal. Powiązany artykuł dotyczący rozwiązywania problemów klinicznych zostanie opublikowany w druku kilka tygodni po tym, jak interaktywna sprawa pojawi się w Internecie.
Początkowo dostęp do spraw będzie bezpłatny dla wszystkich; subskrybenci mogą uzyskać maksymalnie dwa Kredyty AMA PRA Kategorii za wypełnienie każdego przypadku. Czekamy na Wasze opinie, ponieważ nadal rozwijamy to internetowe narzędzie do nauki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Od Hospitalist Service (JJR) i oddziału medycyny (JL), Brigham and Women s Hospital, Boston.

Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: pomoc psychologiczna, psycholog dziecięcy Warszawa, długi weekend czerwcowy ]

Powiązane tematy z artykułem: długi weekend czerwcowy pomoc psychologiczna psycholog dziecięcy Warszawa