Budowanie mostu od fragmentacji do odpowiedzialności – model płatności Prometheus ad

Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej 2009 oraz naszej własnej analizy. PAC oznacza potencjalnie możliwy do uniknięcia koszt. Możliwości poprawy jakości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów są znaczne, wykraczając daleko poza dobrze nagłośniony problem możliwych do uniknięcia readmisji. Nasze analizy kilku krajowych i regionalnych zestawów danych, oprócz naszej pracy pilotażowej, pokazują, że publicznie dostępne komputery stanowią 22% wszystkich wydatków na służbę zdrowia w sektorze prywatnym w Stanach Zjednoczonych. 4,5 Dane pokazują, że publicznie dostępne komputery mogą odpowiadać za jako 80% wszystkich dolarów wydanych na warunki, takie jak zastoinowa niewydolność serca, które wymagają intensywnego zarządzania, oraz że istnieją znaczne regionalne różnice w PAC. Na podstawie naszych obecnych wniosków, prognozujemy, że nawet niewielka redukcja PAC z roku na rok będzie miała znaczny wpływ na część wydatków na opiekę zdrowotną w sektorze prywatnym w ciągu najbliższych 10 lat (patrz wykres). Jeśli takie wyniki zostałyby powtórzone w populacji Medicare, potencjalne oszczędności podwoiłyby się, zmniejszając krajową opiekę zdrowotną o ponad 700 miliardów dolarów w ciągu 10 lat.
W przeciwieństwie do obecnego systemu płatności, Prometheus zapewnia większe marże zysku dla dostawców, którzy mogą wyeliminować te komplikacje, ponieważ zachowują niewykorzystany dodatek PAC – czerpią zyski, zapewniając optymalną opiekę, a nie większą objętość opieki. Prometeusz unika także niektórych klasycznych pułapek kapitulacji. Kapitulacja ma niefortunny wpływ na przeniesienie zasadniczo całego ryzyka (w tym ryzyka ubezpieczeniowego) na dostawców, a następnie zachęca ich do kontynuowania niezróżnicowanej redukcji usług w celu maksymalizacji zysków finansowych. Prometheus łagodzi te problemy z kapitalizacją – częściowo dlatego, że pojawienie się nowego przypadku po prostu uruchamia nowy, dostosowany do konkretnego pacjenta współczynnik przypadku, a po części ze względu na to, że typowe koszty i PAC są śledzone i rozliczane osobno, a na razie możliwości zwiększenia zyski finansowe ograniczają się do spadku liczby PAC.
Integracja kliniczna może być jednym ze sposobów osiągnięcia przez dostawców sukcesu w ramach Prometeusza, ale nie jest to jedyny sposób. W rzeczywistości, dla większości systemów dostarczania, zmiany, które są wymagane do osiągnięcia pełnej integracji, są niewykonalne i pożądane przez wielu potencjalnych uczestników. Chociaż mogą istnieć minimalne wymagania organizacyjne dotyczące zarządzania opieką nad pacjentem w sposób minimalizujący PAC, to jest to akt współpracy, a nie konkretna forma organizacji, którą Prometheus próbuje promować.
Jedną z lekcji od naszych pilotów jest to, że szpitalne organizacje świadczące usługi mogą spodziewać się zwiększonego napięcia wewnętrznego po wdrożeniu systemu płatności odcinkowych. Prometeusz zapewnia pewien rodzaj premii dla szpitala i lekarzy za współpracę w celu uniknięcia readmisji (patrz ramka Prometeusz w praktyce ). Jednak grupy lekarzy, które otrzymują wynagrodzenie w ramach modelu zarządzania chorobami przewlekłymi, mają znaczne możliwości zwiększenia zysków pochodzących z unikania kosztownych hospitalizacji. Ta zachęta może uwypuklić potencjalne konflikty między interesami finansowymi lekarzy i szpitali, i spowodować, że będziemy kwestionować propozycję, że szpitalne organizacje świadczące usługi dostarczą najlepsze wyniki dla kraju.
Prometheus nie wymaga, aby jedna zintegrowana organizacja akceptowała płatności za cały odcinek opieki; zdajemy sobie sprawę, że niepowiązani dostawcy często jawnie lub milcząco kontrolują opiekę pacjenta
[podobne: psychologia pracy, psychiatra poznań, psycholog dziecięcy Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: psychiatra poznań psycholog dziecięcy Warszawa psychologia pracy