Badanie kliniczne progesteronu w ciężkim urazowym uszkodzeniu mózgu AD 2

Randomizację przeprowadzono od lipca 2010 r. Do września 2013 r. Pacjenci byli rekrutowani na poziomie lub równoważnych ośrodków urazowych w 21 krajach. Protokół próbny (dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu) został zatwierdzony przez organy regulacyjne w każdym kraju oraz przez lokalną lub regionalną komisję etyczną dla każdego uczestniczącego ośrodka. Ten raport jest zgodny z projektem badania i procedurami przedstawionymi w protokole. Wybieralność
Łącznie 10 519 mężczyzn i kobiet, w wieku od 16 do 70 lat, z ciężkim nietransferującym TBI, badano pod kątem kwalifikacji do przyjęcia do szpitali badawczych. Kryteria kwalifikowalności obejmowały ocenę skali śpiączki Glasgow (GCS), ocenioną po resuscytacji, na poziomie 8 lub mniej (w skali od 3 do 15, z niższymi wynikami wskazującymi na obniżony poziom świadomości), oceną Marshalla16 z II lub wyższą (z skala od I do VI, z wynikiem .II wskazującym na widoczne zmiany patologiczne lub gorszym, ocenianym na podstawie tomografii komputerowej [CT]), co najmniej jednego ucznia reaktywnego, o masie ciała 45 do 135 kg, rozpoczęcie leczenia w ciągu 8 godzin po urazie oraz kliniczne wskazanie do monitorowania ciśnienia wewnątrzczaszkowego.
Pacjenci byli wykluczani, jeśli mieli wynik GCS równy 3, a ustalone obustronnie i rozszerzone źrenice, oczekiwana długość życia krótsza niż 24 godziny, długotrwała lub niekorygowana hipoksemia (ciśnienie parcjalne tlenu tętniczego, <60 mm Hg), niedociśnienie (skurczowe ciśnienie krwi, <90 mm Hg) w czasie randomizacji, urazu rdzenia kręgowego, ciąży, jedynie wyizolowany krwiak nadtwardówkowy lub śpiączka, która prawdopodobnie była spowodowana głównie innymi przyczynami. Pełna lista kryteriów włączenia i wyłączenia znajduje się w dodatkowym dodatku, dostępnym pod adresem.
Ponieważ wszyscy potencjalni uczestnicy byli nieprzytomni w chwili rozpoczęcia nauki, pisemna świadoma zgoda została uzyskana od prawnie akceptowalnego przedstawiciela przed randomizacją, zgodnie z krajowymi przepisami i wymogami komisji etycznej. W niektórych krajach zgoda na udział mogła być udzielona przez niezależnego lekarza.
Procedury i zabiegi naukowe
Randomizacja została przeprowadzona za pomocą interaktywnego, opartego na sieci Web systemu reagowania, z blokowym projektem czterech warstw w zależności od regionu geograficznego (Azja, Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa). Pacjenci zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1, aby otrzymać progesteron lub placebo. Ogólne leczenie i leczenie podwyższonej ciśnienia wewnątrzczaszkowego były zgodne z opublikowanymi międzynarodowymi wytycznymi17
Badane leki (progesteron i placebo) dostarczono w 250-ml butelkach o identycznym wyglądzie, zawierających emulsję lipidową składającą się z 6% oleju sojowego i 1,2% fosfolipidów z lecytyny z jaj, z dodatkiem 2,0 mg progesteronu na mililitr do aktywnego leczenia. (BHR-100, Fresenius Kabi). Dożylną infuzję rozpoczęto dożylnie dawką nasycającą 0,71 mg na kilogram masy ciała na godzinę przez godzinę, a następnie 0,50 mg na kilogram na godzinę przez 119 godzin, przez dedykowany obwodowy cewnik dożylny lub dedykowane światło wielowło- sowego cewnika centralnego.
W ciągu pierwszych 6 dni rejestrowano gazometrię krwi tętniczej, ciśnienie wewnątrzczaszkowe, ciśnienie perfuzji mózgowej i poziomy intensywności terapeutycznej (wynik wszystkich terapii stosowanych do kontrolowania podwyższonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego). Standardowe oceny laboratoryjne przeprowadzono w dniach 6 i 15, a drugie badanie CT zaplanowano na dzień 6. Pacjentów monitorowano pod kątem neurowiorenia , jak zdefiniowali Morris i wsp., 18 codziennie do 15 dnia (patrz badanie protokół określania stanu neuroworowania). Równoległe leki, operacje i działania niepożądane rejestrowano przez pierwsze 15 dni, a poważne działania niepożądane rejestrowano przez cały czas trwania badania; pacjentów z takimi zdarzeniami obserwowano aż do ustąpienia lub przez co najmniej 6 miesięcy. Dwie wizyty kontrolne zaplanowano na 90 (. 15) dni i 180 (. 30) dni po urazie, po czym oceniano wyniki.
Dane kliniczne zebrano za pomocą elektronicznego systemu gromadzenia danych z wbudowanymi kontrolami danych. Wszystkie skany TK zostały przejrzane i ocenione przez głównego czytelnika.
Mierniki rezultatu
Pierwszorzędową miarą wyniku była skala Glasgow Outcome Scale (GOS) po 6 miesiącach od urazu. GOS i rozszerzony GOS (GOS-E) były zarządzane przy użyciu zorganizowanej rozmowy kwalifikacyjnej przez wyszkolonego lokalnego pracownika i zostały ocenione przez badacza zgodnie ze standardowym podejściem. 19 GOS przechwytuje informacje na temat stopnia odzysku w zakresie niepełnosprawności i upośledzenia z powodu uszkodzenia mózgu, a nie upośledzenia
[więcej w: kotwy do drzwi, laserowe obkurczanie pochwy, naklejka na legitymację ]

Powiązane tematy z artykułem: kotwy do drzwi laserowe obkurczanie pochwy naklejka na legitymację